Co to jest Apptento?

Apptento to przedsięwzięcie, dzięki któremu blogerzy mogą stworzyć własną aplikację mobilną na iOS i Android za darmo.

Masz nasz support!

Bolączką aplikacji robionych na własną rękę jest konieczność stałego wspierania technicznego aplikacji. Stała opieka nad technologią oraz jej rozwijanie potrafi być najbardziej kosztowną częścią przedsięwzięcia.

Apptento dba o to, aby aplikacje blogerów były stale aktualizowane i zawsze zgodne 
z nowymi systemami operacyjnymi.

Interakcje

Smartfon jest urządzeniem bliskim człowiekowi. Łatwiej identyfikować użytkownika i moderować jego treści.

Interakcje powiązane z numerem telefonu zniechęcają do fake kont. Trollowanie w aplikacji wymaga dużo większych nakładów pracy.

Rozwijamy się nadal

Przez ostatnie kilka miesięcy mieliśmy okazję rozmawiać z wieloma twórcami. Największą wątpliwością, co do Apptento było to, że funkcje przeglądania treści (Apptento V.1) to dla użytkowników za mało. Zgadzamy się, samo pobieranie treści z WordPress’a blogera to za mało.

Dlatego w wersji Apptento 1.2 wszyscy blogerzy dostali automatyczne powiadomienia PUSH, które powiadamiają użytkowników o każdym nowym wpisie publikowanym na blogu. Planujemy rozwój i udoskonalenie aplikacji m.in. o: pobieranie contentu social media, interakcje z użytkownikami, moduły konkursowe, moduły video, galerie, zarabianie, nowe widoki, stylowanie, własne treści, czaty i badania.

Jednakże to indywidualna współpraca z blogerami pozwala tworzyć kolejne wersje coraz bardziej zaawansowanej aplikacji. Naszym celem jest objęcie kompleksową opieką techniczną blogera. Bloger odpowiedzialny jest za treść, my dbamy o technologię i rozwój. Z tyłu głowy trzymamy wszelkie pomysły na monetyzację blogów.

Go mobile!

Apptento: Motowolf. v1.2.3
Apptento: Motowolf. v1.2.3

Dla kogo?

Dla blogerów prowadzących regularnie swojego bloga na WordPress. Dla tych twórców, którzy budują zaangażowaną społeczność i chcą mieć pewność, że treści docierają do odbiorców.

Gdzie są w tym pieniądze?

Wiemy, że nikt nie lubi nieprzyjaznych reklam zasłaniających cały ekran. Wiemy też, że blogerzy nie lubią wstawiać brzydkich banerków i nudnych komunikatów. Natywne aplikacje mobilne dają nowe możliwości. Interaktywne formaty, angażujące video. Możliwość wykorzystania żyroskopów i multimediów. W urządzeniu, które każdy z nas nosi w kieszeni.

Ruch wygenerowany w aplikacji będziesz mógł monetyzować. Uruchomienie systemu reklamowego planowane jest w kolejnych wersjach Apptento. Na tym etapie naszym priorytetem jest zapewnienie pozytywnych wrażeń Twoim czytelnikom.

Limity w naborach

W pierwszej fazie poszukiwań ambasadorów i testerów aplikacji Apptento wybraliśmy ponad pięćdziesięciu twórców. Od 23 października 2017 wprowadzamy limity przy naborze. Kolejny nabór będziemy planowali dopiero pod koniec stycznia 2018.

Dane i statystyka

Codziennie znajdujemy potwierdzenia na to, że aplikacje mobilne są drogą do utrzymania stabilnej komunikacji z czytelnikami, a powiadomienia PUSH są remedium na coraz większy problemy z Facebookowym edge rankiem.

Rynek po stronie czytelników dojrzał już wystarczająco, aby blogerzy zaczęli pojawiać się w urządzeniach mobilnych w sposób szerszy, niż tylko poprzez przyjazne przeglądarkom strony internetowe.

  • App Annie 2017

Według badań przeprowadzonych przez App Annie w pierwszej połowie 2017 roku, czas poświęcony na korzystanie z aplikacji mobilnych wzrósł dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat i obecnie wynosi 2 godziny na użytkownika dziennie, jest 7 razy dłuższy od czasu, jaki spędzają użytkownicy w mobilnych przeglądarkach! Aplikacje natywne odpowiadały za 88% czasu i 93% sesji na urządzeniach z systemem Android, reszta przypadała na przeglądarki mobilne.

Źródło: gomobi.pl

  • gemiusPrism

Jak wynika z danych Gemiusa lipcu 2017 roku udział odsłon dokonanych za pośrednictwem komputerów osobistych spadł poniżej 50%. Spadkom po stronie komputerów osobistych i laptopów towarzyszą wzrosty udziału odsłon na smartfonach. Obecnie smartfony generuja 45,8% odsłon , komputery 47,4 % odsłon.

źródło: gemiusPrism

Dlaczego warto?

Próg wejścia jest niski. Stworzenie aplikacji nie kosztuje Cię ani złotówki. Zadaniem i odpowiedzialnością Apptento jest budowa, utrzymanie i rozwój aplikacji każdego blogera wchodzącego z nami we współpracę.

Gdzie jest haczyk?

To jest jedno z najczęściej zadawanych pytań. Gdzie jest haczyk i gdzie leży interes Apptento? Haczyka nie ma. Tworzymy aplikacje dla blogerów i staramy się, aby broniły się jakością i indywidualnymi zasięgami. Reprezentujemy blogerów przed domami mediowymi, promujemy aplikacje przed potencjalnymi klientami.

Z jednej strony potrafimy zautomatyzować proces powstawania aplikacji i zmniejszyć koszt ich produkcji. Z drugiej, skupiamy się tylko na blogerach, więc tworzymy uniwersalne modułowe mechanizmy, które da się przeszczepiać do wielu aplikacji.

Naszym celem jest zbudowanie szerokiego portfolio aplikacji i sprzedaż tego portfolio. Mamy tu na myśli przyjazne formaty reklamowe w aplikacjach: video, branding, artykuły sponsorowane czy całe dedykowane moduły.

Kalendarium

  • 05.2017 – publikacja pierwszej aplikacji Apptento (Aplikacja Tata w Pracy)
  • 07.2017 – pierwsza publiczna rekrutacja Apptento
  • 11.2017 – druga publiczna rekrutacja Apptento
  • 12.2017 – licznik wszystkich pobrań aplikacji Apptento wybija 2000
  • 01.2018 – pierwsze 1000 pobrań aplikacji pojedynczego blogera (Aplikacja Hafija)
  • 01.2018 – W sklepach Google Play i Appstore znajduje się już 25 blogerów Apptento

Apptento: aplikacje mobilne dla blogerów