Apptento v 1.2 – co dobrego dla blogerów?

Apptento - historia mobile

W grudniu udało nam się domknąć pełnoprawną wersję Apptento 1.2 Staramy się wyznawać zasadę „keep it simple”, tak długo jak tylko się da. Każde kolejne ulepszenie wynika z poprzedniego oraz tworzone jest na bazie feedbacku od użytkowników. Pierwsza wersja Apptento, była swoistym demo, które pokazało, że mobilne narzędzie dla blogerów ma potencjał. Kolejna wersja przyniosła elementy angażujące użytkownika.

Co zmieniło się w wersji 1.2:
– każdy bloger dostał aktualizację w której znajdują się powiadomienia PUSH – automatyczne, wysyłane 15 minut po opublikowaniu tekstu w aplikacji.
– design – uspójniliśmy go. Popracowaliśmy nad rozmiarami zdjęć, typografią i loaderami, które pokazują aktywne pobieranie danych
– widok kategorii – pod lupą schowaliśmy możliwość przeglądania wpisów sortowanych przez kategorie. Jako ilustracja Apptento wykorzystuje ostatnie zdjęcie z artykułu w danej kategorii. Porzuciliśmy tradycyjne „wpisywane” wyszukiwanie, widząc, że kafelki i obrazki na dobry styl prostego Netflixa, to dobry kierunek. Less is more.
– Przyciski do interakcji. Każdy wpis, który nam się spodobał, „lajkujemy” wciskając serce na końcu tekstu. Każdy taki wpis odkłada się na liście ulubionych i dostępny jest off-line. Dobra opcja na podróż pociągiem, za granicami Polski, bez Internetu. Udostępnienie treści, powoduje, że udostępniany jest link do bloga. Jest to o tyle istotne, że blogerom zależy na podbijaniu zasięgu bloga. Zdajemy sobie sprawę, że mobile pełni właśnie tę funkcję. Staramy się, aby mobile był narzędziem wsparcia bloga.

Poprawione bugi z wersji 1.0:
– jakość zdjęć – choć celowo zmniejszaliśmy jakość zdjęć w listingach, to jednak użytkownicy wolą widzieć tam obrazy, które zachęcają do patrzenia. W pierwszej styczniowej aktualizacji wszyscy blogerzy dostali poprawkę podnoszącą jakość zdjęć listingowych.
– dublowany content – niektórzy użytkownicy i blogerzy skarżyli się, że niektóre wpisy widzą na liście dwukrotnie. Związane to było z systemem aktualizacji. W styczniu wyeliminowaliśmy te problemy.

Jak to wygląda na screenach?
Przygotowaliśmy kilka wizualizacji pokazujących wzorcowego appsa.

 Zobacz wszystkich blogerów Apptento >>